Nowoczesność rozwiązań od Elzab w dwóch wydaniach technologicznych

Choć wielu przedsiębiorców prowadzących sprzedaż towarów lub usług na rzecz klientów indywidualnych musi korzystać z określonych technologii, w praktyce przed nimi stoi dość bogaty wybór rozwiązań. Mowa nie tylko o podstawowych kategoriach, jak kasy fiskalne online i drukarki rejestrujące online, ale również o konkretnych, nowoczesnych modelach, zapewniających komfort pracy stacjonarnej bądź mobilnej. Łatwo to dostrzec w przypadku ofert wiodących, polskich producentów technologii sprzedaży. Tym razem dwa interesujące przykłady firmy Elzab: kasa K1 Slim Online oraz drukarka Cube Online.

Elzab K1 Slim Online – fiskalny synonim urządzenia mobilnego

Jak zapewne wielu wie, kasę rejestrującą charakteryzuje jej samowystarczalność. Oznacza to dokładnie, że nie takie rozwiązanie – choć umożliwia – nie wymaga zastosowania dodatkowych technologii. Urządzenie, jakim jest kasa fiskalna Elzab K1 Slim Online jeszcze bardziej podkreśla swoją „niezależność” przez fakt, że zdecydowanie należy do kategorii modeli przenośnych. Prawdę mówiąc, swoim wyglądem (a także i w aspekcie użytkowym) bardziej zbliżona jest do popularnych dziś smartfonów, niż klasycznych technologii sprzedaży. Co o tym decyduje? Z pewnością gabaryty (zamykające się w wymiarach 27 x 82 x 155 mm), mała waga (277 g), a także ergonomiczna, prostokątna sylwetka konstrukcji, której górna część niemal w całości wypełniona jest dużym (5-calowym) ekranem dotykowym (5-calowym, działającym w kolorze i rozdzielczości 480 x 854 piksele).

Oprócz różnych form komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas (np. dostępnych, bezprzewodowych rozwiązań, jak GPRS czy Wi-Fi), Elzab K1 Slim Online korzysta też z innych standardów, np. Bluetooth bądź USB. Co pozwala także na płynną współpracę z tego modelu z urządzeniami peryferyjnymi (np. terminalami płatniczymi lub komputerami). Ponadto, kasa online od Elzab umożliwia zaprogramowanie 5000 pozycji w bazie towarowej – i wygodne wybieranie tych najpopularniejszych, za sprawą 50 skrótów klawiszowych do zdefiniowania – jak również dobrze prezentuje się pod względem technologii wydruku. Mechanizm zastosowany w K1 Slim Online charakteryzuje się sprawnym, wydajnym działaniem, a zarazem też prostotą obsługi. Może też emitować paragony z takimi elementami, jak NIP klienta czy logo prowadzonej firmy. Dodatkowe wsparcie podczas pracy, zwłaszcza mobilnej, zapewni wbudowany akumulator, który sprawdzi się w sytuacji, gdy zabranie opcji podłączenia urządzenia fiskalnego do zasilania sieciowego.

Elzab Cube Online – spore możliwości zamknięte w niedużej formie

Jeśli chodzi o stacjonarne technologie sprzedaży i konkretnie drukarki fiskalne – przywołany model zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. I to nie tylko z uwagi na kompaktowe wymiary (160 x 160 x 160), choć trzeba przyznać, że są one naprawdę nieduże, jak na ten typ rozwiązań. Warto natomiast zwrócić uwagę na same wartości, które wprost wskazują na niebanalny design urządzenia rejestrującego. Nowoczesna drukarka fiskalna Elzab Cube Online, jak podpowiada nazwa, konstrukcją nawiązuje do kształtu sześcianu. Elegancka prostota, estetyczne zaokrąglenia sylwetki modelu, dbałość o detale, w połączeniu ze stylową kolorystyką oraz odpowiednio rozplanowanymi przyciskami i wyświetlaczem (kolorowym, 4,3”), sprawiają, że urządzenie znakomicie prezentuje się pod względem wizualnym i jakości wykonania.

Natomiast atrakcyjność Cube Online od Elzab wykracza poza samo wzornictwo. Przykładowo, drukarka fiskalna już w standardzie oferuje przewodowe (Ethernet) lub bezprzewodowe (Wi-Fi) przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Ponadto, jest w stanie współpracować z kilkoma stanowiskami pracy jednocześnie, a dodatkowo zaimplementowane interfejsy (Bluetooth, RS-232, USB) i protokoły komunikacyjne stwarzają dogodne warunki do integracji urządzenia rejestrującego z różnymi komputerami i terminalami POS oraz programami sprzedażowymi. A jeśli chodzi o sprzedaż właśnie – Cube Online potrafi obsłużyć aż do 500 000 pozycji towarowych, w dodatku dokładnie, przejrzyście opisanych (za sprawą możliwości nadawania im długich nazw – do 64 znaków dla każdej). Nie mniej ma do zaoferowania wydajny, wyposażony w obcinacz mechanizm drukujący modelu marki Elzab. Mowa nie tylko o szybkim wystawianiu estetycznie odciętych dokumentów czy łatwej instalacji rolki papieru termicznego o szerokości 57 bądź 80 mm. Cube Online obsługuje faktury VAT oraz rozmaite wydruki niefiskalne, a ponadto może umieszczać na nich elementy takie, jak kod kreskowy, logo maki bądź NIP nabywcy.

Co sądzicie na temat przedstawionych modeli marki Elzab? Przemawia do Was bardziej mobilna kasa online czy stacjonarna, choć wciąż niewielka drukarka online? Dajcie znać w komentarzach!

One thought on “Nowoczesność rozwiązań od Elzab w dwóch wydaniach technologicznych

  • 29 grudnia, 2021 at 3:10 pm
    Permalink

    Cube kusi wyższymi parametrami i ogólnie to bardzo estetyczne urządzenie, ale z tych 2 chyba jednak wybrałbym K1 Slim – raz, że kasa, dwa, że mobilna, trzy, że faktycznie DO ZŁUDZENIA smartfon 😀 a jej funkcjonalność mogłaby mi wystarczyć w sumie..

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *