Zaawansowane urządzenia peryferyjne? Multimedialna waga elektroniczna!

Nie tylko współczesne kasy i drukarki fiskalne mają do zaoferowania różne, nieraz naprawdę nowoczesne modele. Także wśród poszczególnych kategorii urządzeń peryferyjnych znajdziemy wiele odmiennych rozwiązań. Podobnie jest z dzisiejszymi wagami elektronicznymi. Do nich zaliczają się proste szalki ważące, przeznaczone do specjalnych zadań modele platformowe czy zaawansowane technologie, charakteryzujące się bogatą funkcjonalnością. Takie jak wagi multimedialne. Co warto wiedzieć o możliwościach tego typu urządzeń peryferyjnych?

Obsługa wagi multimedialnej godna nowoczesnych technologii

Mówiąc o tego typu urządzeniu peryferyjnym, warto już na wstępie wyjaśnić jego nazwę, a konkretnie wspomnianą „multimedialność”. Tym bardziej, że chodzi o jedno z rozwiązań, które wyraźnie wskazują na nowoczesność takiej technologii sprzedaży, przynajmniej w zakresie obsługi. Waga multimedialna nie jest bowiem wyposażona jedynie w proste, czytelne wyświetlacze. Dysponuje obszerniejszym ekranem dotykowym (czasem też więcej niż jednym, dla sprzedawcy i klienta), który funkcjonuje w kolorze i dobrej rozdzielczości oraz w przejrzysty, atrakcyjny sposób dostarcza wielu informacji: o funkcjach urządzenia, dostępnych produktach, ofertach specjalnych czy aktualnych promocjach. Panel sterowania działa na zasadzie tych znanych z urządzeń mobilnych, jak np. tablet lub smartfon. Jednocześnie może oferować pewne opcje w zakresie konfiguracji obszaru roboczego. To sprawdzone, wygodne rozwiązanie, przekładające się na szybkość pracy i z pewnością wyróżniające tego typu technologie na tle innych wag elektronicznych.

Komunikacja z systemem sprzedaży

Zwykle takie urządzenia peryferyjne nie działają „w pojedynkę”. Najczęściej stanowią kolejne, istotne ogniwo bardziej rozbudowanego systemu sprzedaży. Stąd też niezbędne w tego rodzaju technologii okażą się odpowiednie standardy komunikacyjne. Jak przystało na nowocześniejsze urządzenie – po wadze multimedialnej możemy spodziewać się różnych, praktycznych rozwiązań. Czasem są to porty typu RS-232 lub USB, czasem interfejs Ethernet (wykorzystywany w przypadku komputerowej sieci LAN), a jeszcze kiedy indziej – dany model posiada kilka opcji, pozwalając użytkownikowi na wybór tej najodpowiedniejszej. Zdarza się też, że waga multimedialna zaoferuje łączność bezprzewodową, np. za sprawą funkcji Wi-Fi. Dzięki tym rozwiązaniom współpraca z takimi urządzeniami, jak terminal POS, komputer, kasa fiskalna lub czytnik kodów staje się płynna i wygodna, co ma ewidentne przełożenie na efektywność prowadzonej działalności.

Multimedialna waga elektroniczna – nie tylko do ważenia

Atrakcyjność opisywanej technologii sprzedaży wynika nie tylko z nowoczesnych rozwiązań dotyczących obsługi, dostępnych standardów komunikacyjnych czy też różnych opcji konstrukcyjnych oraz zakresów ważenia (współpracy zarówno z cięższymi, jak i lżejszymi towarami). Takie urządzenie peryferyjne wyposażone jest też w mechanizm termiczny, który z jednej strony charakteryzuje się prostotą użycia i eksploatacji (do działania wykorzystuje rolki działające na ciepło, więc nie wymaga tonera ani tuszu), z drugiej – daje dodatkowe funkcjonalności w zakresie wydruku. Dzięki temu funkcjonalność elektronicznej wagi multimedialnej pozwala wystawiać etykiety zawierające szczegółowe informacje o danym produkcie, np. jego nazwę, cenę za kilogram, markę, skład, kwotę należną oraz – zbierający wszystkie te dane – kod kreskowy (choćby do użycia na stanowisku kasowym). Produkcie, który został wcześniej zaprogramowany, bowiem trzeba wspomnieć, że – w zależności od konkretnego modelu – urządzenia tego typu posiadają własną bazę towarową, umożliwiającą zdefiniowane określonej liczby pozycji PLU. Jednym słowem, to technologia sprzedaży, która pełni również funkcję wagi etykietującej, a zarazem udostępnia szereg innych, korzystnych rozwiązań.

One thought on “Zaawansowane urządzenia peryferyjne? Multimedialna waga elektroniczna!

  • 7 kwietnia, 2021 at 1:27 pm
    Permalink

    moja działalność raczej nie jest na tyle zaawansowana, by potrzebowała takiej wagi multimedialnej, ale faktycznie – sama technologia robi wrażenie

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *