Drukarka fiskalna Novitus Bono E

Prowadzenie dużego sklepu, który oferuje szeroki asortyment, wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego urządzenia fiskalnego, służącego do rejestrowania obrotu. Sprzedaż wielu produktów i usług wymaga zdefiniowania licznych pozycji towarowych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla działalności tego typu będzie drukarka fiskalna z dużą bazą PLU. Pozwoli ona na kompleksową obsługę całego asortymentu. Ważne są również inne kwestie, m.in. elektroniczna kopia paragonów, liczba znaków w nazwie produktu lub usługi oraz czytelne wyświetlacze. Wszystkie te cechy łączy w sobie jedna z drukarek marki Novitus, a konkretnie – model Bono E.

Gromadzenie danych na karcie pamięci

Obowiązkiem podatnika, korzystającego z urządzenia rejestrującego sprzedaż, jest przechowywanie kopii paragonu fiskalnego przez 5 lat, licząc od końca roku obrachunkowego, w którym dokument został wystawiony. Archiwizowanie danych tego typu w formie papierowej bywa uciążliwe, gdyż trzeba im znaleźć oddzielne miejsce – suche, chłodne, bez dostępu dla światła słonecznego. Dlatego tak dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców jest elektroniczna kopia paragonów. Technologia, którą posiada również drukarka fiskalna Novitus Bono E, pozwala na przechowywanie danych w formie cyfrowej. Urządzenie wystawia jedynie paragon fiskalny dla klienta, a jego kopię zapisuje na karcie pamięci.

Duża baza towarów i usług

Już na początku wspomnieliśmy, że baza PLU jest jednym z istotniejszych parametrów. W przypadku drukarek fiskalnych, do dyspozycji przedsiębiorcy jest co najmniej 100 000 pozycji towarowych. Dlatego na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Novitus Bono E obsłuży nawet do 250 000 produktów i usług. Wszystkie elementy asortymentu należy oczywiście zdefiniować w oprogramowaniu sprzedażowym (zainstalowanym np. na komputerze lub terminalu komputerowym). Ponadto, model Bono E drukuje paragony, na których mogą się znaleźć nazwy pozycji towarowych o maksymalnej długości 40 znaków każda.

Dodatki na paragonie

Ciekawą funkcją jest to, że na paragonie możemy wydrukować logo swojej firmy lub inną grafikę. Przyczyni się to do lepszej promocji naszej firmy. Poza tym, drukarka marki Novitus może wystawić paragon fiskalnym, na którym znajdzie się NIP klienta. W przypadku, gdy kwota do zapłaty nie przekroczy 450 zł, dokument tego typu jest uznawany za uproszczoną fakturę.

Źródło: www.novitus-bono.pl

4 thoughts on “Drukarka fiskalna Novitus Bono E

 • 22 sierpnia, 2015 at 9:45 am
  Permalink

  Jesli ktoś może, to niech rzuci linkiem do recenzji

  Reply
 • 2 września, 2015 at 11:36 am
  Permalink

  Niewielkie i poręczne urządzenie, więc jeśli ktoś potrzebuje, to jak najbardziej polecam

  Reply
 • 8 września, 2015 at 2:11 pm
  Permalink

  Jaka cena i gdzie najlepiej byłoby kupić taką kasę?

  Reply
 • 28 września, 2015 at 10:13 am
  Permalink

  Naprawde funkcjonalna i prosta w obsłudze drukarka. Dodatkowo ma elegancki design, bardzo ładnie się prezentuje, a to było akurat ważne w mojej firmie 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *