2 przykłady urządzeń fiskalnych innych niż wszystkie

Współcześnie rozwój branży fiskalnej potrafi przyjmować rozmaite formy. Czasem objawia się pod postacią lepszego wykonania, jeszcze wyższych parametrów użytkowych czy prostszej obsługi – czasem dostarcza interesujących innowacji. Ze wspomnianymi nowinkami też może być ciekawie. Niekiedy chodzi bowiem o konkretne rozwiązania, np. nietypową budowę mechanizmu drukującego. Bywa jednak, że wyjątkowa nowoczesność danego urządzenia rejestrującego bierze się ze śmiałego, niespotykanego wcześniej połączenia różnych technologii.

Zresztą rozwój branży fiskalnej, o jakim mowa, nie pochodzi znikąd. W końcu intensywne zmiany cechują również handel i usługi, a więc ogromną liczbę działających obecnie przedsiębiorstw. Otaczająca rzeczywistość podlega unowocześnieniu – rosną oczekiwania klientów, a wraz z nimi także poszczególnych firm. Część z tych działalności szuka lub potrzebuje naprawdę szczególnych rozwiązań dla biznesu. Na przykład takich, jak dwa poniższe, charakteryzujące się ciekawą integracją urządzeń.

Posnet Thermal HD – terminal fiskalny

Choć ten model istnieje na rynku fiskalnym już od dłuższego czasu, to jednak w jakiejś mierze wciąż mieści się w kategoriach innowacji. Zaproponował bowiem rozwiązanie, które swego czasu zdecydowanie stanowiło „powiew świeżości” wśród technologii sprzedaży. I bardzo prawdopodobne, że to właśnie od takich przypadków jak Thermal HD zaczęły się częstsze realizacje producentów w postaci integracji różnych urządzeń. Skąd to przypuszczenie? Ponieważ terminal fiskalny od firmy Posnet i dziś wydaje się jedną z najbardziej „naturalnych innowacji”. Wynika poniekąd z dość popularnego u początkujących użytkowników urządzeń rejestrujących dylematu, opierającego się na wyborze: kasa czy drukarka? Jak wiadomo, podstawowe różnice między nimi polegają na tym, że pierwsza do prawidłowego funkcjonowania nie potrzebuje komputera, zaś druga tak – i jednocześnie może zaoferować obsługę znacznie wyższych, konkretnych parametrów (np. PLU) oraz inne rozwiązania. Sytuację tę można potraktować jako pewnego rodzaju lukę, którą – jak nietrudno się domyślić – w końcu musiały wypełnić konkretne rozwiązania. Na przykład kasy systemowe, drukarki mobilne czy właśnie terminal fiskalny.

Czym w rzeczywistości jest ten ostatni? To urządzenie, które w swej konstrukcji zawiera zarówno wysokiej jakości drukarkę rejestrującą z linii Thermal, jak i wydajny komputer marki Intel. Oczywiście, można w przypadku tego terminalu mówić o atrakcyjnych funkcjonalnościach, opcji zastosowania różnych podzespołów, korzystnych standardach komunikacyjnych oraz innych atutach. Niemniej, Thermal HD zachwyca przede wszystkim praktycznym rozwiązaniem obowiązkowego układu typu: drukarka plus komputer. Dzięki temu przedsiębiorca może zyskać naprawdę solidne urządzenie fiskalne, a przy tym nie zajmujące dużo miejsca. W rezultacie da się je zastosować nawet w dość ograniczonych warunkach przestrzennych. I w dodatku zachować komfort pracy z uwagi na brak dodatkowych, poskręcanych kabli.

Novitus Next – kasa plus tablet!

Teraz powiemy kilka słów o zdecydowanie nowszym i chyba jeszcze ciekawszym urządzeniu. O ile bowiem terminal fiskalny w jakimś stopniu był „wariantem przewidywalnym”, o tyle Novitus Next to raczej mniej oczywiste rozwiązanie technologiczne. Konstrukcja wspomnianego modelu zawiera w sobie wydajna kasę rejestrującą i nowoczesny tablet. Jak nietrudno się domyślić, za tego typu integracją idzie wiele korzystnych możliwości. Przede wszystkim Next posiada zarówno tradycyjną klawiaturę, jak i obszerny, przyjazny w użyciu ekran dotykowy. Co więcej, urządzenie pozwala na dość swobodne konfigurowanie panelu sterowania – m.in. decydowanie o przyciskach (ich kolorze, liczbie, rozmieszczeniu), jakie się na nim pojawią, oraz przypisanych im funkcjach. Tablet umożliwia też użycie typowych dla takiej technologii opcji, jak przeszukiwanie internetu, sprawdzanie poczty elektronicznej, przeglądanie galerii czy korzystanie z kalendarza lub kalkulatora.

Ale to nie wszystko – istnieje jeszcze szereg atrakcyjnych funkcji bezpośrednio związanych z prowadzeniem biznesu. Jak choćby praca z użyciem nowoczesnego programu sprzedażowego czy stosowanie różnych, praktycznych aplikacji. Istotne dane – np. kopie paragonów – można przechowywać w chmurze (za pośrednictwem rozwiązania NoviCloud). Ponadto, Novitus Next pozwala na zdefiniowanie nieograniczonej bazy towarowej, jeśli chodzi o liczbę PLU. Jeśli dodamy do tego fakt, że kasa fiskalna posiada nieduże gabaryty oraz elegancki design, otrzymamy zaawansowane technologicznie urządzenie rejestrujące, mające do dyspozycji wiele interesujących opcji w wielu aspektach prowadzenia działalności handlowej.

One thought on “2 przykłady urządzeń fiskalnych innych niż wszystkie

  • 17 listopada, 2018 at 5:11 pm
    Permalink

    do takiego zestawienia dorzuciłbym jeszcze kasoterminal – myślę, że w obliczu nadchodzących zmian i coraz większej popularności płatności elektronicznych, urządzenie to będzie zyskiwało na znaczeniu na polskim rynku

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *