Mała kasa fiskalna Novitus – nie tylko do handlu mobilnego

O Novitus Nano E napisano i powiedziano już wiele. Wśród produkowanych obecnie kas fiskalnych to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych modeli. Niemniej, zazwyczaj omawia się to urządzenie w kontekście prowadzenia handlu mobilnego. I trudno się temu dziwić, skoro mamy do czynienia z naprawdę poręczną i lekką kasą fiskalną. Rzeczywistość pokazuje jednak, że model Nano E sprawdza się także w małych systemach sprzedaży.

Współpraca z innymi urządzeniami

Jak na małą kasę fiskalną, Novitus Nano E oferuje naprawdę dużą różnorodność w zakresie obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych. Urządzenie już w standardzie posiada 2 popularne porty – USB oraz RS-232. Ponadto, w modelu tym da się zastosować dodatkowy moduł Bluetooth, który służy do bezprzewodowej współpracy z innymi elementami systemu. A z jakimi urządzeniami peryferyjnymi może się łączyć Nano E? Poza komputerem czy skanerem kodów kreskowych, są to: waga elektroniczna, modem, szuflada kasowa na pieniądze oraz terminal do kart płatniczych. W rezultacie, omawiany tutaj model można wdrożyć w rozwiązaniu systemowym dla firmy.

Obsługa kasy fiskalnej

O wygodnej obsłudze kasy fiskalnej Nano E świadczą 2 kwestie. Po pierwsze, urządzenie zostało wyposażone w alfanumeryczną i wyjątkowo szczelną klawiaturę, na której znalazły się 4 przyciski funkcyjne. Każdemu z tych klawiszy można przypisać 2 znaczenia, co łącznie daje liczbę 8 programowalnych skrótów. Natomiast ich przeznaczeniem jest najczęściej prowadzenie szybkiej sprzedaży bądź bezpośrednie wywoływanie często używanych funkcji, np. wydruku raportu dobowego.

Po drugie, Novitus Nano E posiada 2 podświetlane ekrany LCD. Wyświetlacze te zapewniają stały dostęp do czytelnych komunikatów o przebiegu obsługi – zarówno kasjerowi, jak i klientom firmy. Co ciekawe, ekrany modelu Nano E mogą również pracować w trybie nocnym. Funkcja ta pozwala przede wszystkim na oszczędzanie energii zgromadzonej na akumulatorze urządzenia.

Kopia paragonów na karcie SD

Osobom, które dopiero niedawno zaczęły się interesować rynkiem fiskalnym, warto wyjaśnić, że Novitus Nano E była pierwszą w historii mobilną kasą rejestrującą z modułem elektronicznej kopii paragonów. Obecnie technologia tego typu występuje oczywiście w wielu innych urządzeniach przenośnych. Jednakże, fakt pozostaje faktem 😉

Dlaczego elektroniczna kopia paragonów jest tak istotną funkcjonalnością w kasach fiskalnych? To proste – zapewnia ona nie tylko oszczędne, ale także wygodne i bezpieczne archiwizowanie istotnych danych. Kasa z modułem kopii elektronicznej samodzielnie zapisuje informacje na karcie pamięci i nie wymaga stosowania 2 rolek papieru termicznego. Z ostatniego faktu wynikają zresztą mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne. Co więcej, użytkownik takiej kasy, jak Novitus Nano E, może w każdej chwili wykonać dodatkową kopię całej dokumentacji. W tym celu wystarczy zapisać ważne dane w innym miejscu, np. na dysku twardym laptopa.

Inne udogodnienia Novitus Nano E

Nie zapominajmy o tym, że Nano E to mała kasa fiskalna. W związku z tym, urządzenie sprawdza się zarówno w handlu mobilnych, jak i na niewielkich stanowiskach pracy. Dodatkowym udogodnieniem jest tu także możliwość stosowania nazw produktów i usług o maksymalnej długości 40 znaków. A w ten sposób dużo łatwiej zadbać o jednoznaczną identyfikację poszczególnych elementów asortymentu. Co więcej, Novitus Nano E posiada prosty w obsłudze mechanizm drukujący oraz wydajny akumulator litowo-jonowy.

 

Opinie o Novitus Nano E potwierdzają większość rzeczy, o których napisaliśmy wcześniej. To nie tylko popularna, ale także wydajna kasa fiskalna. Natomiast w kategorii małych urządzeń rejestrujących – jedna z najciekawszych propozycji dla przedsiębiorców.

One thought on “Mała kasa fiskalna Novitus – nie tylko do handlu mobilnego

  • 14 lutego, 2017 at 3:48 pm
    Permalink

    Z tego co pamiętam, ta kasa fiskalna nawet zdobywała jakieś wyróżnienia i nagrody ze względu na elegancki design czy optymalne połączenie rozwiązań 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *