Na jak wiele stać systemową kasę fiskalną?

To jasne jak słońce, że odmienne branże i działalności gospodarcze potrzebują odmiennych rozwiązań w zakresie technologii sprzedaży. Dlatego też obecnie mają duży wybór, wśród zarówno kas, jak i drukarek fiskalnych. Ale co jeśli dane przedsiębiorstwo potrzebowałoby – czy nawet wymagało – czegoś „po środku”? Na przykład pierwszego typu urządzenia z wyżej wymienionych, ale o zdecydowanie wyższych standardach? No cóż – takie możliwości również są dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Przykład? Kasa systemowa!

Dlaczego warto zainteresować się kasą systemową?

Jaka jest jedna z głównych „przewag” kas nad drukarkami fiskalnymi? Z pewnością taka, że są one w stanie pracować samodzielnie, bez udziału innych urządzeń. A w czym z kasy ustępują drukarkom rejestrującym? Można w tym wypadku wymienić kilka parametrów, z których najbardziej wybija się jeden: pojemność bazy towarowej. I właśnie na styku tych różnic powstaje zasadniczy, atrakcyjny wyróżnik systemowych kas fiskalnych. Modele tego typu z jednej strony pozostają niezależne. Z drugiej zaś umożliwiają zaprogramowanie znacznie większej bazy towarowej, niż inne kasy fiskalne. W ich przypadku parametr ten potrafi bowiem wynieść nawet 60 tysięcy PLU! Co więcej, w obsłudze tak wielu pozycji towarowych pomaga element, który także wyróżnia kasy systemowe. A mianowicie – rozbudowana klawiatura, dysponująca dużą liczbą przycisków definiowalnych. Omawiane urządzenia potrafią oferować możliwość zapisu nawet ponad stu własnych skrótów klawiszowych, wykorzystywanych później do szybkiego wywoływania konkretnych pozycji towarowych lub konkretnych funkcji.

I to jeszcze nie wszystko. Trzeba też wspomnieć o rozwiązaniach wynikających z samej nazwy tego segmentu kas fiskalnych. Chodzi konkretnie o standardy pozwalające na stworzenie rozbudowanego, sprawnie działającego systemu sprzedaży. Wszystko to za sprawą licznych i różnorodnych interfejsów komunikacyjnych, zastosowanych w tego typu technologii. Kasy systemowe nierzadko są wyposażone w takie złącza, jak RS232 czy USB. Dzięki temu są w stanie naraz pracować ze sporą liczbą urządzeń peryferyjnych – m.in. wagą elektroniczną, komputerem, skanerem kodów kreskowych, szufladą na pieniądze czy terminalem płatniczym. Ponadto, kasy systemowe nierzadko posiadają interfejs Ethernet. Pozwala on podłączyć urządzenie rejestrujące do komputerowej sieci LAN, zapewniającej bardzo szybką i stabilną transmisję danych. Oprócz tego, kasy systemowe potrafią nawet obsługiwać formaty dokumentów niefiskalnych i oczywiście zapisują kopie paragonów w formie elektronicznej.

Kogo może zainteresować systemowa kasa fiskalna?

Tak prawdę mówiąc, nie wspomnieliśmy o jeszcze jednej, dość istotnej cesze charakterystycznej kas systemowych. To cecha, która może stanowić pewną przeszkodę, ale zarazem jest naturalnym wynikiem standardów, w jakich urządzenie ma funkcjonować. Mówimy bowiem o modelach, które wyróżniają się pod względem konstrukcji. To po prostu kasy fiskalne o dużych gabarytach, zdecydowanie przeznaczone do pracy stacjonarnej. A zatem urządzenie rejestrujące tego rodzaju zainteresuje z pewnością przedsiębiorców z punktów handlowych, które nastawione są na pracę w rozbudowanym systemie sprzedaży, z bogatym asortymentem i przy dużym natężeniu ruchu. Kasy systemowe to bowiem technologie, które są w stanie odpowiedzieć na naprawdę wysokie wymagania sprzedażowe. A Wy co sądzicie o takich rozwiązaniach dla firm? A może już z podobnych korzystacie? Lub stosujecie inne, zaawansowane kasy fiskalne? Wasze opinie na temat tego typu technologii w komentarzach do tekstu mile widziane 🙂

One thought on “Na jak wiele stać systemową kasę fiskalną?

  • 5 września, 2018 at 4:06 pm
    Permalink

    Ja korzystam z kasy rejestrującej Posnetu, która jest na grafice. I napraaawdę polecam. Rzeczywiście, to zupełnie inny rodzaj urządzenia, o zupełnie innych możliwościach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *