Jaką rolę odgrywa design w urządzeniach rejestrujących?

Istnieje wiele cech kas i drukarek fiskalnych, które zasługują na uwagę przedsiębiorcy. Co więcej, niektóre z nich mogą nie sprawiać wrażenia istotnych dla efektywności prowadzenia sprzedaży. Zwykle bowiem – i nie ma w tym nic dziwnego – skupiamy się na konkretnych parametrach użytkowych, oferowanych funkcjach czy też zastosowanych rozwiązaniach w zakresie konstrukcji bądź standardów komunikacji z innymi urządzeniami. A co jeśli chodzi o… wygląd technologii sprzedaży? Czy ma on jakiekolwiek znaczenie?

Nie „szata” zdobi firmę?

Z pewnością dla wielu podatników wygląd technologii sprzedaży jako taki, to jedna z ostatnich kwestii, nad którą warto się pochylić. Bo niby jakie on może mieć znaczenie wobec odpowiednich parametrów użytkowych czy praktycznych w zastosowaniu opcji urządzenia? Jakie w ogóle może mieć znaczenie? Owszem – niedorzecznością byłoby wybieranie kasy lub drukarki dla przedsiębiorstwa, nie uwzględniając podstawowych wymagań stawianych przez to przedsiębiorstwo (np. zasobności asortymentu, warunków pracy itp.). Ale jeśli przyjrzymy się kwestii, jaką jest strona wizualna urządzeń rejestrujących, może się okazać, że odpowiedź na drugie z postawionych wyżej pytań jest w stanie wielu podatników zaskoczyć.

Skoro bowiem aspekt ten nie odgrywa żadnej roli, dlaczego producenci technologii sprzedaży oferują modele, które charakteryzują się nie tylko ciekawymi opcjami, ale i atrakcyjnym designem? Prawda jest taka, że choć zwracamy przede wszystkim uwagę na funkcjonalność urządzeń, to nasza podświadomość nie jest „zamknięta” na ich wygląd. W dzisiejszych czasach oczekujemy, że tego typu produkty będą skutecznie realizować konkretne zadania, a także odpowiednio się prezentować. Dotyczy to praktycznie wszystkich technologii, również tych związanych z handlem. A co za tym idzie? Nabywcy dostrzegający nowoczesne, eleganckie, zadbane kasy lub drukarki – traktowane w tym momencie już nie jako urządzenia fiskalne, ale raczej jako kolejny element wystroju wnętrza firmy – mogą odebrać je jako kolejny „dowód” na spójność i atrakcyjność wizerunku marki, prestiż działalności, wysoką jakość usług i poważne podejście do klienta. Jednym słowem, wygląd technologii sprzedaży może przykuwać wzrok, zachęcać do skorzystania z oferty, stać się kolejnym narzędziem reklamowym.

Praktyczne zastosowanie designu

Ale wspomniane wcześniej możliwości z zakresu marketingu, reklamy i oddziaływania na klienta to nie jedyne role, jakie jest w stanie odegrać wzornictwo urządzeń fiskalnych. Nierzadko dochodzą inne, równie praktyczne kwestie. Design technologii sprzedaży może chociażby znakomicie współgrać z konstrukcyjnymi rozwiązaniami – czego świetnym przykładem jest model Posnet Trio.

Drukarka fiskalna posiada zdecydowanie niebanalny, nowoczesny i elegancki wygląd. W budowie przypomina bowiem niedużą, czarno-białą „piramidkę”, wyposażoną w przyciski nawigacyjne, estetyczny wyświetlacz i mechanizm drukujący. Z takiego projektu wizualnego wynika kilka  korzyści. Po pierwsze, samo urządzenie posiada naprawdę kompaktowe wymiary, przez co dobrze odnajduje się nawet na niedużych stanowiskach pracy, z dość ograniczoną przestrzenią do działania. I choć model Trio nie jest postrzegany jako drukarka mobilna, to zdecydowanie nie sprawia żadnych kłopotów, jeśli chodzi o transport. Po drugie, nieduża drukarka fiskalna zapewnia łatwiejszą obsługę. Po trzecie wreszcie, pozwala na zainstalowanie specjalnego uchwytu, a na nim – np. tabletu. W ten sposób, w ramach jednej konstrukcji, można połączyć kilak elementów, tworząc naprawdę wygodne i skuteczne narzędzie do prowadzenia działalności handlowej.

One thought on “Jaką rolę odgrywa design w urządzeniach rejestrujących?

  • 13 marca, 2018 at 8:29 pm
    Permalink

    tak się składa, że posiadam właśnie drukarkę trio i muszę przyznać, że faktycznie – jej design jest naprawdę ciekawy i elegancki, a przy tym niezwykle praktyczny! dobry artykuł ogólnie 🙂 pozdrawiam!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *