Kupujesz kasę przez internet? O tym musisz pamiętać!

Żyjemy w czasach rosnącej dominacji zakupów internetowych. Obecnie, za pośrednictwem wirtualnego sklepu jesteśmy w stanie nabyć także technologie sprzedaży. Należy jednak zaznaczyć, że urządzenia fiskalne nie należą do zwyczajnych. Dlatego gdy stają się przedmiotem naszych transakcji, dokonywanych w sieci, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Co zawdzięczamy zakupom przez internet?

Zyskujemy na tyle dużo korzyści, że coraz chętniej wybieramy usługi sklepu w przestrzeni wirtualnej. Jeśli mamy nabyć produkt, o którym wiemy niewiele, mamy dostęp do ogromnej bazy informacji, zarówno na jego temat. Tym bardziej internet nam pomoże, jeśli poszukujemy czegoś sprecyzowanego. Multimedialne rozwiązania świata wirtualnego oferują wygodne i atrakcyjne sposoby przeglądania interesujących nas ofert.

Dzięki zakupom internetowym oszczędzamy czas, energię i pieniądze, które tracilibyśmy podczas wędrówek po sklepach stacjonarnych. Warto też dodać, że obecne prawo dość skutecznie dba o prawa konsumenta, dzięki czemu czujemy się bezpiecznie podczas zawierania tego typu transakcji. Osobną kwestią są rozbudowane możliwości dostawy danych artykułów (poczta, kurier, paczkomaty), pozwalające często uzyskać pożądany produkt z każdego miejsca świata, bez wychodzenia z domu.

Specyfika internetowego zakupu kasy fiskalnej

Urządzenie fiskalne jest jednak produktem szczególnym, bezpośrednio związanym z konkretnymi regulacjami prawnymi. Te regulacje zaznaczają swoją obecność także w przestrzeni zakupów internetowych. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę – dotychczasowe zalety transakcji w sieci mogą przerodzić się w pasmo przykrych konsekwencji.

Załóżmy, że kupujemy kasę w sklepie internetowym, którego główna siedziba oddalona jest od naszego miejsca pracy o setki kilometrów. Przy nabyciu innego urządzenia dystans ten nie miałby aż takiego znaczenia. Ale  rozpoczęcie ewidencji obrotu z użyciem kasy, przebieg procedury instalacyjnej itd. wiążą się z przestrzeganiem konkretnych terminów – pojawia się ryzyko, że zabraknie czasu i pojawią się komplikacje.

To samo dotyczy nagłych awarii lub obowiązkowych przeglądów technicznych. Przestrzeń dzieląca nas od siedziby firmy, która często zajmuje się też serwisem naszego urządzenia fiskalnego, wymaga uwzględnienia dodatkowego czasu na realizację konkretnych zadań. Czasu, który może narażać nas na przekroczenie terminów lub straty finansowe (brak kasy, wynikający z jej awarii lub trwającego przeglądu technicznego, uniemożliwia dalsze, zgodne z prawem prowadzenie sprzedaży). Jednym słowem – problem ten może nas kosztować więcej czasu, pieniędzy i nerwów.

 

Warto więc wcześniej sprawdzić, czy siedziba dealera urządzeń fiskalnych, u którego planujemy zakup, znajduje się niedaleko naszego miejsca pracy. A oprócz tego – nie powinniśmy rezygnować z usług sklepu internetowego. Tam w końcu możemy poznać pełną ofertę danej firmy, porównać poszczególne modele, zapytać o nie za pośrednictwem różnych dróg kontaktu (telefon, e-mail, live chat) i przeczytać opinie innych użytkowników.

One thought on “Kupujesz kasę przez internet? O tym musisz pamiętać!

  • 29 października, 2016 at 6:02 pm
    Permalink

    naszczęście ja kupowałem kasę w sklepie stacjonarnym więc nie musiałem się tym przejmować 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *