Mobilne drukarki fiskalne – cechy i zastosowanie

Przenośne drukarki rejestrujące kojarzą się przede wszystkim z pracą mobilną, np. z handlem obwoźnym lub bazarowym. Ciekawe jest jednak to, że wspomniane urządzenia często znajdują zastosowanie także w małych oraz średnich punktach stacjonarnych. Okazuje się bowiem, że niewielkie gabaryty to nie wszystko, co oferują te modele. Mobilne drukarki fiskalne posiadają też wysokie parametry oraz wiele przydatnych funkcjonalności.

Płynna współpraca z systemem

Na pewno nie należy zapominać o tym, w jaki sposób działają wszystkie drukarki fiskalne. Urządzenia te muszą bowiem współpracować nie tylko z komputerem, ale także z oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą. Dopiero takie rozwiązanie systemowe pozwala na prowadzenie handlu, obsługiwanie klientów i rejestrowanie obrotu. Dlatego też na podkreślenie zasługuje fakt, że przenośne drukarki wyróżniają się obecnością różnych interfejsów (przewodowych i bezprzewodowych) oraz protokołów komunikacyjnych. Dzięki temu modele mobilne można bez problemu wdrożyć w wielu systemach dla firmy.

Kopia elektroniczna i prosta wymiana rolki

Niewątpliwym atutem mobilnych drukarek rejestrujących jest to, że w większości przypadków posiadają one moduły elektronicznej kopii paragonów. A wspomniane rozwiązanie wiąże się z wieloma korzyściami dla przedsiębiorcy. Za sprawą modułu kopii elektronicznej, urządzenie fiskalne nie tylko zużywa znacznie mniej materiałów eksploatacyjnych, ale także zapewnia ich łatwiejszą wymianę. Wynika to z faktu, że w modelu tego typu jednorazowo stosuje się tylko 1 rolkę papieru termicznego. Poza tym, użytkownik może w dowolnym momencie wykonać backup istotnej dokumentacji. Praktyka pokazuje, że przedsiębiorcy często decydują się na zapisanie elektronicznej kopii paragonów na dodatkowym nośniku informacji lub dysku twardym komputera. Pozwala to na skuteczniejsze zabezpieczenie danych, które trzeba przechowywać przez długi czas.

Drukarki mobilne… także do handlu stacjonarnego

Zastosowanie drukarek przenośnych w handlu mobilnym wydaje się oczywiste. Urządzenia te, głównie za sprawą kompaktowych gabarytów, zapewniają wtedy duży komfort pracy. Równocześnie jednak, obecnie często po najmniejsze modele sięgają właściciele placówek stacjonarnych. W szczególności dotyczy to tych firm, które nie dysponują obszernym stanowiskiem obsługi klientów. W takich okolicznościach drukarki mobilne pozwalają bowiem na zaoszczędzenie cennej przestrzeni. A przy okazji – gwarantują sprawne i rzetelne rejestrowanie obrotu, obsługę rozbudowanej bazy PLU oraz znakomitą współpracę z pozostałymi elementami systemu sprzedaży.

One thought on “Mobilne drukarki fiskalne – cechy i zastosowanie

  • 27 sierpnia, 2017 at 4:46 pm
    Permalink

    dobre rozwiązania, myślę, że odpowiadają na potrzeby wielu przedsiębiorców

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *