Z jakich wag elektronicznych mogą dziś korzystać polscy przedsiębiorcy?

Po wagi elektroniczne mogą obecnie sięgać właściciele różnych przedsiębiorstw. Nie tylko osoby prowadzące sklepy i markety spożywcze, ale także ludzie nadzorujący lokale gastronomiczne, hurtownie czy magazyny firmowe. Nic więc dziwnego, że na rynku znajdują się wagi elektroniczne o zróżnicowanej funkcjonalności. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania przedsiębiorstw reprezentujących rozmaite branże.

Różne typy urządzeń ważących

Jakie rodzaje wag elektronicznych są dziś dostępne na polskich rynku? Podstawową grupę stanowią urządzenia proste, które służą przede wszystkim do wykonywania pomiarów masy. Dodatkową funkcjonalnością, polegającą na przeliczaniu wyniku ważenia na cenę do zapłaty, mogą się pochwalić wagi kalkulacyjne. Na wyższy poziom „nowoczesności” wchodzimy, gdy mówimy o modelach wyposażonych w mechanizm termiczny. Wagi etykietujące mogą bowiem nie tylko mierzyć masę towarów, ale także wystawiać różne wydruku. Co więcej, na polskim rynku dostępne są urządzenia, które zapewniają obsługę wyjątkowo ciężkich elementów asortymentu. Wagi platformowe, bo oczywiście o nie chodzi, pozwalają niekiedy na wykonywanie pomiarów masy w zakresie do 300 kg!

Najważniejsze cechy współczesnych wag

Istotne cechy wag elektronicznych poniekąd już omówiliśmy. Ale warto dopisać do tego jeszcze kilka zdań i wyczerpać temat 😉 W przypadku współczesnych wag najważniejsze wydają się zakresy ważenia. Właśnie od tego parametry będzie zależało, jak ciężkie towary, i z jaką dokładnością, obsłuży dane urządzenie. Ponadto, w bardziej zaawansowanych modelach występują klawiatury z klawiszami funkcyjnymi. Dzięki temu użytkownik może w prosty sposób zaprogramować ważenie popularnych elementów asortymentu. Co więcej, w przypadku współczesnych wag znaczenie może mieć nawet akumulator urządzenia. Zwłaszcza wtedy, kiedy dany model będzie wykorzystywany w ramach handlu obwoźnego bądź bazarowego. Wydajna bateria zapewni bowiem kontynuowanie pracy także wtedy, gdy zabraknie dostępu do zasilania z sieci.

A może kasa z szalką ważącą w zestawie?

A na koniec mała ciekawostka dla osób, które śledzą nowinki techniczne z branży fiskalnej. Okazuje się, że waga elektroniczna nie jest jedynym urządzeniem – wykorzystywanym obecnie przez przedsiębiorców do wykonywania pomiarów masy. Wielu podatników decyduje się na zupełnie inne rozwiązanie. Na rynku dostępne są bowiem kasy fiskalne, które można w prosty sposób zintegrować z szalką ważącą. Takie kaso-wagi nie tylko zajmują mniej miejsca od urządzeń funkcjonujących oddzielnie, ale także zapewniają sprawne obsługiwanie klientów.

One thought on “Z jakich wag elektronicznych mogą dziś korzystać polscy przedsiębiorcy?

  • 4 sierpnia, 2017 at 12:32 pm
    Permalink

    ja korzystam z modelu Neo XL EJ, funkcji „kasowagi” i szalki ważącej – nieduże gabarytowo rozwiązanie, a znakomicie usprawnia sprzedaż wymagającą wcześniejszego pomiaru masy produktów. polecam! 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *