Nowa homologacja dla kasy Elzab K10

Przedsiębiorcy mieli już okazję poznać skuteczne i atrakcyjne możliwości kasy fiskalnej marki Elzab. Ale wraz z nową homologacją urządzenie uzyskało dodatkowe rozwiązania, które korzystnie wpływają na poszczególne aspekty prowadzenia działalności handlowej. Na czym one polegają? Kto na nich skorzysta?

Elzab K10 – dawniej

Dynamiczne zmiany w handlu towarami i usługami na rzecz klientów indywidualnych wpływają na rozwój technologii sprzedaży. Dlatego powstają coraz to nowe urządzenia, oferujące atrakcyjne parametry użytkowe, funkcje i rozwiązania konstrukcyjne. Co jakiś czas pojawia się jednak propozycja, która przełamuje dotychczasowe standardy. Przykładem takiej sytuacji była właśnie kasa fiskalna Elzab K10.

To pierwsze tego typu urządzenie, w którym zastosowano obszerny, kolorowy panel dotykowy. Przejrzysty wyświetlacz operatora (emitujący również kody QR), połączony z klawiaturą zawierającą przyciski funkcyjne (pozwalające na szybką sprzedaż wybranych produktów i usług bądź wywoływanie istotnych funkcji kasy), stanowił szczególny krok w branży fiskalnej. Model K10, czerpiąc z najnowszych osiągnięć, mocno zbliżył się do współczesnych technologii mobilnych, zapewniając tym samym intuicyjną obsługę i atrakcyjne opcje.

Dodatkowo, niewielka kasa – mimo wykorzystania panelu dotykowego – wyróżniła się na tle innych pod względem solidnej budowy. Ekran operatora odznaczał się odpornością na przypadkowe zalania i zarysowania, zaś podzespoły urządzenia chronił przed uszkodzeniami mechanicznymi twardy ABS. Model marki Elzab spełniał tym samym wymagania różnych rodzajów przedsiębiorstw (funkcjonujących w trybie stacjonarnym lub mobilnym), a także odmiennych branż – nawet, jeśli któraś charakteryzowała się pracą w niesprzyjających warunkach.

Warto też wspomnieć, że kasa K10 została wyposażona w inne, interesujące opcje, jak zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, łatwy w obsłudze mechanizm drukujący, wydajny akumulator oraz możliwość zasilania przy użyciu ładowarki samochodowej.

Elzab K10 – dzisiaj

Kolejna homologacja w przypadku kasy marki Elzab nie oznaczała jedynie dalszego ciągu sprzedaży tego modelu. To także kilka dodatkowych możliwości, które przedsiębiorca uzyska, zakupując ten model. Co ciekawego oferuje podatnikowi K10 w nowej odsłonie?

 • możliwość zamówienia kasy fiskalnej z wybranym interfejsem do bezprzewodowej współpracy z urządzeniami peryferyjnymi; oprócz tego, użytkownik zyskuje też opcję zdalnej obsługi modelu marki Elzab w trybie: klient-serwer
 • funkcję polegającą na naliczaniu kwoty należnej zgodnie z długością trwania usługi; konfigurację tej opcji wspomaga przejrzysty, prosty w obsłudze interfejs; precyzyjna konfiguracja pozwoli zestawić konkretne jednostki czasu z odpowiednią kwotą oraz ustalić zmianę ceny w danym okresie trwania usługi
 • wygodniejsze i bezpieczniejsze warunki realizacji fiskalnych wymogów; nowy model K10 posiada opcję automatycznych przypomnień, które we właściwym momencie poinformują o konieczności wykonania raportu dobowego i miesięcznego; dzięki temu podatnik może uniknąć błędów w ewidencji obrotu, potrafiących doprowadzić do przykrych konsekwencji
 • 6 – dokładnie w tylu wersjach kolorystycznych występuje obecnie ta kasa fiskalna; co rozwiązania wizualne mogą dać przedsiębiorcy? podwyższenie prestiżu firmy, podkreślenie wysokiej jakości świadczonych usług oraz dostosowanie estetyki technologii sprzedaży do wystroju wnętrza miejsca pracy, co tym bardziej może zwracać uwagę na atrakcyjność miejsca i pełnić rolę dodatkowego narzędzia promocyjnego

Tak więc można zauważyć, że na tych rozwiązaniach może skorzystać praktycznie każdy przedsiębiorca. Nowe opcje dotyczą zarówno szerszego wybory działalności (usługa czasowa), specyfiki stanowiska kasowego i komfortu pracy (interfejsy komunikacyjne), a nawet dopełniania obowiązków prawnych oraz estetyki technologii sprzedaży. Pewne jest jedno – cechy te mogą jedynie zwiększyć atrakcyjność modelu Elzab K10, który i tak nadal wyróżnia się na tle pozostałych urządzeń rejestrujących.

Jeśli jesteście zainteresowani tą kasą lub innymi modelami marki Elzab, więcej informacji o nich znajdziecie na tej stronie internetowej. Co sądzicie o tych zmianach? Czy nowa odsłona urządzenia K10 przypadła Wam do gustu, sprawdziłaby się w Waszych firmach? A może uważacie wymienione wyżej opcje za zbędne? Zapraszamy do komentowania.

2 thoughts on “Nowa homologacja dla kasy Elzab K10

 • 11 lipca, 2016 at 9:16 pm
  Permalink

  szczerze powiedziawszy, wersje kolorystyczne k10 średnio mnie obchodzą – i tak kasa posiada oryginalny design 😛 ale opcja czasowa czy automatyczne przypomnienia, to co innego 🙂

  Reply
 • 13 lipca, 2016 at 3:31 pm
  Permalink

  a jak wygadaja te wersje kolorystyczne?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *