Nowoczesne rozwiązania w kolektorach danych

W ostatnim wpisie omówiliśmy najważniejsze cechy czytników kodów kreskowych. Natomiast dziś na Fiskalny.biz.pl chcielibyśmy się zająć urządzeniami, które również posiadają moduły skanujące. Niemniej, ich funkcjonalność nie polega jedynie na pozyskiwaniu informacji z różnych kodów – 1D oraz 2D. Kolektory danych, bo oczywiście o te urządzenia chodzi, oferują znacznie więcej praktycznych opcji i przyjaznych rozwiązań, np. obsługę za pomocą ekranu dotykowego.

Intuicyjne zarządzenia danymi

Współcześnie panele dotykowe występują w różnych urządzeniach elektronicznych. Najczęściej mamy oczywiście styczność z tymi ekranami, które znajdują się w smartfonach bądź tabletach. Jednakże, w dzisiejszych czasach podobne technologie często występują w urządzeniach o specjalistycznym zastosowaniu. A najlepszym tego przykładem są nowoczesne kolektory danych, które stosuje się w firmach reprezentujących różne branże. Panele dotykowe, które są obecne we wspomnianych urządzeniach, zdecydowanie usprawniają wykonywanie obowiązków. Dodatkowo, w kolektorach ekrany tego typu zazwyczaj nie występują samodzielnie. Często towarzyszą im tradycyjne klawiatury alfanumeryczne.

Kolektor w systemie firmowym

Niewątpliwym atutem terminali przenośnych, które są produkowane w dzisiejszych czasach, jest zdolność tych urządzeń do pracy w rozmaitych rozwiązaniach systemowych – sprzedażowych, magazynowych, logistycznych czy przemysłowych. Poszczególne kolektory danych obsługują bowiem różnorodne interfejsy komunikacyjne. Oprócz standardowych rozwiązań, np. portów RS-232 lub USB, mogą to być także moduły służące do bezprzewodowej wymiany danych: Wi-Fi oraz Bluetooth. Innymi słowy, przedsiębiorca może z łatwością zamówić kolektor, który będzie dostosowany do systemu wdrożonego w firmie i zagwarantuje płynną współpracę z innymi urządzeniami, chociażby z komputerem bądź terminalem komputerowym.

Odczyt kodów kreskowych

Trudno nie wspomnieć o tej kwestii przy omawianiu kolektorów danych. Chociaż mamy do czynienia z wyjątkowo zaawansowanymi i wszechstronnymi urządzeniami, ich głównym zadaniem nadal jest pozyskiwanie oraz przetwarzanie informacji z kodów kreskowych. A nie byłoby to możliwe bez precyzyjnych i niezawodnych modułów skanujących. Warto podkreślić, że wspomniane technologie pozwalają na odczytywanie danych z różnych źródeł – zarówno z kodów kreskowych 1D, jak i dwuwymiarowych. Jednakże, zakres pozyskiwanych informacji zawsze będzie zależał od funkcjonalności konkretnego modelu. Na szczęście można to bez problemu sprawdzić w specyfikacji technicznej urządzenia.

Podzespoły w terminalach mobilnych

Pod tym względem kolektory danych niewiele się różnią od nowoczesnych smartfonów. W obydwu typach urządzeń obecne są bowiem wydajne podzespoły, które pozwalają na szybkie wykonywanie różnych operacji: mocne procesory, pamięć RAM oraz Flash. Co ciekawe, w przypadku części kolektorów możliwe jest proste rozbudowanie ogólnej funkcjonalności. Urządzenia tego typu posiadają niekiedy gniazda kart pamięci. Dzięki temu można stosować w nich cyfrowe nośniki danych, które zapewniają przechowywanie znacznie większej ilości informacji.

One thought on “Nowoczesne rozwiązania w kolektorach danych

  • 6 maja, 2017 at 6:12 pm
    Permalink

    to wg mnie najciekawszy rodzaj technologii sprzedaży, jakie można spotkać na rynku – chyba najbardziej wszechstronny i rozwojowy

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policz i wpisz: *